İlker Atamer

Uzak Yerler sitesinin kurucusu İlker Atamer, İstanbul’da yaşamakta ve kendine ait hukuk bürosunda avukatlık yapmaktadır. Ağırlıklı olarak bilişim hukuku alanında hukuki çalışmaları olan Atamer, fırsat buldukça boş vakitlerini gezerek ve fotoğraf çekerek değerlendirmeye çalışmakta olup, çektiği fotoğrafları ve edindiği gezi tecrübesini kendisine saklamak yerine seyahat deneyimlerini ve tavsiyelerini çektiği fotoğraflarla birlikte paylaşmak üzere bu siteyi kurmuştur.

İlker Atamer, dünya turuna başladığı 2010 yılından bugüne kadar 10 yılda 6 kıta, 52 ülke ve 200’e yakın yabancı şehir gezmiştir.  Seyahat tecrübelerini paylaşmak adına bu siteyi kuran Atamer, bu sitede Roma, Paris, Barselona veya Venedik gibi “yakın” yerlere yaptığı gezileri değil insanların pek gitmediği ya da gerçekten uzak mesafedeki yerlere dair gezi tecrübelerini paylaşmaktadır. Zaten sitenin adı da buradan gelmekte olup, bundan dolayı sitenin ismi “uzak yerler” olarak belirlenmiştir.

Bu sitede yayınlanan tüm fotoğraf ve videolar İlker Atamer tarafından bizzat çekilmiştir ve bu sitede yayınlanan tüm fotoğraf ve videoların telif hakları kendisine aittir. Yazılı izin almak ve eser sahibine atıf yapmak (kaynak göstermek) kaydıyla fotoğraf alıntılamak serbesttir.

Uzak Yerler sitesinde yayınlanan fotoğrafların hiçbirinde dijital editleme (photoshop, paintshop vs) işlemi yapılmamış olup doğal haliyle siteye eklenmiştir. Dijital yöntemlerle fotoğrafları insan gözünün görüp algıladığından başka renklere sokan çalışmalar bir fotoğrafın fotoğraf olma özelliğinin kaybına neden olduğunu düşünen yazar prensip olarak dijital editlemeye karşıdır.

İlker Atamer’e Ait Sosyal Medya Hesapları

Aşağıda adresleri verilen sosyal medya hesapları yazarın internette bizzat kullanmış olduğu resmi hesaplarıdır.

www.instagram.com/ilkeratamer

www.facebook.com/iatamer

www.twitter.com/ilkeratamer

www.twitter.com/iatamer

İlker Atamer Kişisel Blog Sitesi

https://ilkeratamer.com

İlker Atamer, ayrıca hukuk, tarih, gastronomi, filoloji ve seyahat içerikli makalelerini yukarıda belirtilen kendisine ait blog sitesinde yayınlamaktadır. Farklı konularda kişisel görüşler içeren söz konusu blog sitesinde ilginç sayılabilecek konular hakkında yazarın fikirleri paylaşılmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir